Best Smarts.eu

Clever as a monkey

VIP patron: Geostezka.cz


Chytré televize (Smart TV)

Aktualizace: 2018-02

>>> "Smart" mobily a televize, Hbb TV, PDA, komunikátory; SmartPaper ("papír"); "Smart" domácnost i kancelář; Internet of Things (Internet věcí); komunikace M2M (Machine to Machine, stroj se strojem), Web of Things (Web věcí), Big Data (Velká data, správa a zpracování dat); 4. Průmyslová revoluce; Industry 4.0 (Průmysl 4.0)

Doporučuji si nejdříve přečíst Začátky historie rozvoje "Smart" technologie, načež lze zde pokračovat více vizionářsky, jakým směrem ta historie bude možná pokračovat.

"Chytrá" televize sama pozná (informaci jí dodají "chytré" hodinky ze zápěstí přítomných diváků (s TV "spárovaných"), kdo z nich má hlad, na obrazovce se objeví jeho jméno a na co má chuť, načež bude odeslán příslušný signál do CMD (Centrálního mozku domácnosti).

CMD zajistí, že se v kuchyni včas zapne topení, zasunou se případné odsunuté židle pod stůl, aby se dotyčný o ně ve spěchu nepřizabil atd. Pokud by se měl vydat k ledničce, vyšle se signál cca 15 minut před tím, než se opravdový hlad dostaví, aby se ta potravina pak stačila ohřát na pokojovou teplotu; půjde-li směr špajz, vyšle se signál k rozsvícení světla v kuchyni až těsně před tím, než by mohla nastat smrt hladem .

Takový "Superchytrolín" pak třeba i pozná, že divák snědl něco nadýmavého a včas se proto zapne ventilátor, aby pohoda a požitek ze sledovaného vysílání ničím nebyly rušeny. Je ale také možné, že to vše bude nakonec fungovat jinak, pravdu znal jen Nostradamus.

Zatím je technicky řešitelné zhruba jen to, že "supertelevizor" senzorem zjistí intenzitu a barevné spektrum světla v místnosti, porovná to s aktuálními údaji hodnot nastavení obrazovky a provede eventuální korekci tak, aby obraz byl pro diváka co nejoptimálnější.

Tzv. "Smart" TV jsou stále jen "obyčejné" televize, které se sice dají připojit k internetu, ale většinou potřebují pro svoji činnost speciální aplikace, tzv. widgety, které si však každý výrobce dodává sám. Tím je tedy i dáno, že k obsahu mnoha služeb se často dá přistupovat jedině z televizorů stejné značky a pojem "přístup k internetu" má také u různých výrobců různý obsah.

Smart televizory začínají proto nahrazovat televizory s jednotnou aplikací Hbb TV. O co jde? Někomu stačí uvést překlad a pochopí: Hybrid (= smíšený) Broadcast (= vysílání) Broadband (= širokopásmový internet). Zbytku sděluji, že jde o televizory s možnostmi příjmu různorodého televizního vysílání současně s jakýmkoliv jiným obsahem, který se dá šířit po internetu.

A vybavení aplikací Hbb TV by mělo zaručit, že se k veškerému možnému obsahu dá přistoupit z kteréhokoliv TV přijímače, bez ohledu na výrobce. U současných Smart televizorů tedy ještě zdaleka nelze očekávat zcela automatickou podporu Hbb TV, u každého přístroje je vždy potřeba si ohlídat, zda je deklarována.

Seznam televizních a satelitních přijímačů, schopných přijímat vysílání Hbb TV, se stále více rozšiřuje, u starších přístrojů bude nutné si alespoň pořídit set-top boxy, Hbb TV podporující.

Přečtěte si eventuálně i článek Smartphony (Chytré telefony)


Pro zájemce: prodej domén EU a CZ.


Návrat zpět nahoru.

Menu


Relax

Logo VIPportálu


Links change


zc.latroppiv@atsop  

 Write


Copyright ©